IKON, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets senare hälft.

Heliga Nikolaj.
Ikon, tempera på pannå.
Risa, försilvrad och förgylld mässing.
Storlek 27x22 cm.

Ställvis omfattande slitage. Retuscheringar.

Utropspris
150 EUR