RING med tre, briljantslipade diamanter.

Diamanter, totalt, 0,92 ct enligt gravyr, kvalitet H-I/SI. Stämplad 'B&E', Stockholm, 1963, 18K vitguld. Storlek 18,25/57. Totalvikt ca 3,5 g.

Bruksslitage. Ställvis förlust av rodium plätering.

Utropspris
15 000 SEK