OLOF RUDBECK DY, "Fogelboken", Rene Coeckelberghs bokförlag, Stockholm 1985. Numrerad 834/1499.

Två band, en med fåglar i färg, den andra kommentarsdel. I kassett klädd i blått linne. Kassettens mått längd 45 cm, bredd 30 cm, höjd 8 cm.

Ställvis slitage. Ej fullständigt genomgånget.

Utropspris
1 500 SEK