Design
910694

Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, 5 delar, flintgods, Gustavsberg, signerad, 1900-talets första hälft.

I lysterglasyr med gulddekor. 2 st ljusstakar, 1 större fat, 1 skål, 1 ask med lock. Diameter på fat 26 cm.

Bruksslitage. Kantnagg på ett fat.

Utropspris
1 500 SEK