JOSEF EKBERG, 5 delar, flintgods, Gustavsberg, signerad, 1900-talets första hälft.
I lysterglasyr med gulddekor. 2 st ljusstakar, 1 större fat, 1 skål, 1 ask med lock. Diameter på fat 26 cm.
Bruksslitage. Kantnagg på ett fat.