Carl Ludwig Ferdinand Messmann

(Danmark, 1826-1893)
(Danmark, 1826-1893)

CARL LUDWIG FERDINAND MESSMANN, olja på duk, signerad

"Leksand vid Siljan". 48 x 69 cm.

Sedvanligt ytslitage. Smärre fläckar. Dukhål. Mindre retuscher.

Utropspris
4 000 SEK