Modellnr T 825, Stomme i lackerad metall. kupa i glas. Etikettmärkt. Höjd exlusive lampsladd, ca 40 cm. Diameter totlat ca 44 cm.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad. Senare tyg.