Ek. Fyra stolar med genombrutna ryggbrickor, sitsar klädda med randig textil. Bord, diameter 115, höjd 74,5 cm. Två iläggskivor á 55 cm. Brännstämplad.
Bruksskick. Fläckar. Repa.