BORD. Albert Féraud, Frankrike.
Patinerat underrede av stål, stämpelsignerat A. FÉRAUD samt (otydligt) 160 och 001, rund glasskiva. Diameter 119 cm, höjd 38 cm.
Smärre slitage. Repor.
Albert Féraud (1921-2008), fransk skulptör.