KARMSTOLAR, ett par, biedermeierstil, 1920-tal.

Karmstol, skuret ryggkrön, armlän med avslutande voluter. Löstagbar stoppad sits. Bredd 60 cm, sitthöjd 48 cm, totalhöjd 97 cm.

Ställvis omfattande slitage. Fläckar.

Utropspris
300 EUR