BOKHYLLESYSTEM, 9 delar, "Öresund" design Börge Mogensen.

Ekfaner. Skåp, 2 st, varav ett med två glasade skjutdörrar. Samt skåp överdel, 2 st, varav en med glasdörrar, L 135, b 26, h 59. Hyllor, 3 st, 2 mindre storlek, L 68, b 26, h 59 samt en större, L 135, b 26, h 119. Skrivbordsdel med hurts, L 54, b 68, h 70, samt skiva, L 86, b 54, h 71, och två extra skivor.

4+4 lådor samt skåp med glasade skjutdörrar. L 135, d 26 resp 54 samt höjd 60 resp 118

Visst slitage samt några fläckar.

Utropspris
2 500 SEK