LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Kvadratisk fotplatta och kolonnformat skaft i marmor. Höjd 22 cm.

Ställvis färgbortfall. Flertalet nagg. Enstaka bristningar, lagningar och smärre bucklor. Trolien senare dekordelar, saknas delvis.

Utropspris
2 000 SEK