RING med fasettslipad, syntetisk safir omgivs av diamanter.

Ring med diamanter, totalt 0,17 ct enligt gravyr. 18K guld med svensk import stämpel. Storlek 17,5/55. Totalvikt ca 4,6 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
2 000 SEK