KEDJA samt HÄNGE med fasettslipad, syntetisk safir omgiven av åttkantsslipade diamanter, 18K guld.

Kedja, venezialänk, stämplad 'Balestra'. Längd ca 38,5 cm. Hänge med diamanter, totalt 0,05 ct enligt stämpel. Höjd ca 2,4 cm. Totalvikt ca 4,9 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
2 000 SEK