SERVISDELAR, 18 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Tekanna (1/255), sju tekoppar med underfat (1/1142), ett par ljusstakar, två assietter (1/1087), sex mindre assietter (1/575) av andrasortering.

Bruksslitage. Lagad tekanna, bortslipade nagg. En tekopp med spricka och nagg. Ljusstake med nagg.

Utropspris
2 000 SEK