OLOF MARTIN "MARTINE" ANDERSSON, akvareller, stockholmsbilder, 4 st, signerade.
Stockholmsbilder, varav tre stycken Djurgårdsmotiv.
* Lilla Hasselbacken
* Lilla sjötullen
* Djurgårdsteatern
* Skeppsbron och Blaiseholmen.
Bildstrl ca 11 x 16 - 16 - 11 cm.