MARCELLO MORANDINI, RELIEF, parian porslin, årsobjekt 1981 för Rosenthal Studio-Linie, numrerad 1333/2500
"Dimension". Spiralformad struktur på rund sockel. Total diameter 39 x 39 cm. I original låda, mått 46 x 8 x 46 cm.
Lådan med slitage, porslin ställvis missfärgad.