MEDALJ, 23 k guld, "PALMAM QUI MERUIT FERAT". Vikt ca 21 gram.

Åtsidan med bland annat krönt riskvapen och vid kanten mottot "PALMAM QUI MERUIT FERAT". Frånsida med graverat namn och datum. Diameter ca 32 mm. Med etui.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Etui med mindre skador.

Utropspris
8 000 SEK