BOJAN samt LOCKBURK, porslin, Kina, 1700-tal.

Café au lait-glasyr med reserver fyllda med dekor i famille rose. Höjd 12- 22 cm.

Bruksslitage. Smärre färgbortfall. Senare lock till burken.

Utropspris
6 000 SEK