Design
912680

Mikko Merikallio

(Finland, Född 1942)
Mikko Merikallio
(Finland, Född 1942)

MIKKO MERIKALLIO, glas, 14 st, signerade och daterade 1974-1989.

Olika blå toner och klart glas, studioarbete. Höjd 6 - 7,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
200 EUR