Design
912738

ROLF SINNEMARK, tekanna, porslin, "Cube", Rörstrand, sent 1900-tal.

Geometrisk form och dekor. Modellen formgiven för Rörstrands jubileumsår 1986. Signerad på undersidan samt nummer 402. Höjd ca 19 cm. Kartong medföljer

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK