MINIATYRPORTRÄTT, ett par, gouache på ben, omkring 1900.
Filigranramar av gulmetall med dekor av blå glasstenar. Runda porträtt av kvinna i profil samt konstnär med palett. Baksida av sköldpadd. 15 x 12,5 cm inklusive ram.
Ej examinerad ur ram. Smärre slitage och bucklor på ramar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.