MINIATYRPORTRÄTT, ett par, gouache på ben, omkring 1900.

Filigranramar av gulmetall med dekor av blå glasstenar. Runda porträtt av kvinna i profil samt konstnär med palett. Baksida av sköldpadd. 15 x 12,5 cm inklusive ram.

Ej examinerad ur ram. Smärre slitage och bucklor på ramar.

Utropspris
2 000 SEK