MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad "Lövendal" signerad
Inplock på linnebotten, 40 x 42 cm.
Smutsig. Blekt. Smärre slitage.
Komponerad 1928, tillverkad efter 1941.