PARTI SMYCKEN, 3 delar, Sten & Laine, Turku, Finland, 1970-tal.

Silver med bergkristall. Ring med ställbar storlek. Hänge med höjd 3,5 cm, kedja med längd 45 cm. Armring ca 5 x 5,5 cm. Total vikt 24,3 gram.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK