Bemålat trä. Pardörrar med bakomliggande hyllplan och lådor. Bredd 122 cm, djup 48 cm, höjd 196 cm. Nyckel finns.
Slitage. Förstärkningar. Kompletterad. Ett lås av. Delvis maskstungen. Smärre skador. Dörrar hålls ej stängda.