Betsad björk. Skuren dekor. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Nedfällbar lucka med bakomliggande lådor och fack. Längd 75, bredd 50, höjd 79 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor.