Design
913811

SIDEBOARD, möjligen Boet, 1900-talets första hälft.

Mörkbetsad björk. Mitt med två lådor, flankerade av två fällbara luckor med bakomliggande hyllplan. Kantiga, kopplade ben med rundade avslut. Längd 152 cm, bredd 43 cm, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Fläckar. Märken. Mindre torrsprickor. Några fanerskador och lagningar.

Jämför tidigare sålt soffbord med brickmärkning, 844793.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

283. Fredrik Söderberg, "Snowdrops from a Curate's Garden 1, The Hidden Landscape of the Subconscious 1".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK