SERVIS, 14 delar, Lomonosov, USSR, 1900-talets andra hälft.

Rutdekor av blommor och blad med förgyllda detaljer. Sex koppar med fat, sex assietter, gräddkanna samt lockförsedd sockerskål. Asietternas diameter 15,5 cm.

Sprickor. Smärre slitage. Ett extra fat till kaffekopp medföljer.

Utropspris
1 500 SEK