PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, ur Minerva-serien, France & Daverkosen, 1950-tal.
Teak och teakfaner samt flätad rotting. Märkt med plakett. Längd 74, bredd 74, höjd 64 cm.
Smärre slitage.