FÅTÖLJER, ett par, JOC, Vetlanda 1900-talets tredje kvartal.
Mörkbetsad björk, textilklädda löstagbara dynor med dragkeder, ryggens dyna fäst med knäppen. Sitthöjd ca 42 cm, bredd 64 cm, totalhöjd 75 cm. Plakettmärkta.
Skador i sitsens remmar och klädsel. Delvis bemålade, stötmärken, slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.