SERVISDELAR, 75 delar, porslin, "Ostindia" Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

18 kaffekoppar med fat, 20 tekoppar med fat, tekanna, rund serveringsskål, två ovala serveringsskålar, runt serveringsfat, två rektangulära serveringsfat i olika storlekar, smörterrin med lock, 14 mattallrikar, 4 fat, assiett, fem djupa tallrikar samt fyra mindre djupa tallrikar. Storlek och utseende varierar något mellan äldre och yngre delar.

Slitage. Tillverkningsdefekter. Krackelyr på enstaka delar. Kaffefläckar / smuts. Spricka. Fotringsnagg. Missfärgningar. Ett extra kaffefat och fyra extra tefat medföljer.

Utropspris
5 000 SEK