JAN-ERIK RITZMAN, objekt, glas, signerad.
Underfång med utanpåliggande gråblått skikt, dekor av runristningar och fält i olika färger. Signerad "J.E Ritzman Transjö 91 unik". Höjd 40 cm.
Mindre tillverkningsdefekter. Sedvanligt ytslitage.