MATTA, semiantik Meshed ca 488 x 351 cm

Övermönstrad mörkblå botten, polykrom floral dekor. Röd huvudbård med polykromt blom- och växtmönster.

Smutsig. Slitage. Skadade fransar. Ställvis omfattande slitage. Skadad kortsida. Stela fläckar.

Proveniens

Tora o Artur Winberg, Helsingborg.

Utropspris
4 000 SEK