SIDEBOARD Danmark, Inköpt 1954.
Fanerat med teak. Sju lådor samt jalusidörr med bakomliggande hyllplan. Längd 160 cm, djup 48 cm, höjd 140 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.