KAFFESERVIS, 29 delar, porslin, "Musselmalet", Kunglig Dansk, Danmark, 1900-talets första hälft.

Tolv kaffekoppar med fat (1/719), tolv assietter (1/575), kaffekanna (1/518), sockerskål med lock (1/605), gräddkanna (1/522), serveringsfat (1/1115) samt serveringsfat på fot (1/513).

Smärre slitage. Nagg. Missfärgningar / fläckar.

Utropspris
4 000 SEK