Rak form med girade kanter. Ek och teak, delvis fanerat. Skåp med skjut-luckor. Sex lådor. Längd 160 cm. Bredd 42 cm. Höjd 80 cm.
Slitage. Fläckar. Repor. Torrspricka på ben.