SIDEBOARD, "Borgia", Möbel Ikea, 1950/60-tal.

Rak form med girade kanter. Ek och teak, delvis fanerat. Skåp med skjut-luckor. Sex lådor. Längd 160 cm. Bredd 42 cm. Höjd 80 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Torrspricka på ben.

Utropspris
3 000 SEK