INOMNES PAULI APOSTOLI EPISTOLAS INTERPRETATIO, 1500-tal.

Folio. Senare pärm med dekor i relief.
170+118+104 s.

Slitage. Nötta kanter. Skadad kortsida. Skadad långsida. Slitage. Saknar titelblad. Renoverad. Ställvis bokmal. Senare pärm.

Utropspris
12 000 SEK