Ilmari Aalto

(Finland, 1891-1934)
Ilmari Aalto
(Finland, 1891-1934)

ILMARI AALTO, olja på pannå, signerad och daterad 17.

Molnig dag, 41 x 50 cm.

Färgbortfall.

A tergo målning.

Utropspris
500 EUR