SKED med polyederknopp, otydlig mästarstämpel/bomärke, Västerås 1600-tal

Senare kontrollstämpel. Vikt ca 62,5 g. Längd 13 cm.

Märken. Slitage. Genomgående lagningmellan sked och svans.

Utropspris
4 000 SEK