BÄGARE, silver, 4 st, bland annat Andreas Isberg, Skänninge 1809.

Trumpetformade, tre stycken förgyllda på insidan. Höjd 9,5-11 cm.
Vikt ca 319 g.

Märken. Slitage. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK