SÄNGBORD, ett par, G-Plan, Grange & Branches, E. Gomme, High Wycombe, England 1900-talets andra hälft.

Lackerat trä. Dekor av blommor. Ben av mässing. Hyllplan av glas. En låda. Beslag av mässing. Märkt. Bredd 48, djup 37, höjd ca 82 cm.

Slitage. Repor. Smärre färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK