Design
918673

SVANTE SKOGH, soffbord, AB Seffle Möbelfabrik, 1960-tal

Teak. Rak form. Kopplade svarvade ben, intagna i mitt. Ben med utvändiga, avfasade detaljer. Stämpelmärkt. Längd 134 cm. Bredd 56 cm. Höjd 50 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK