SKÅL, silver, Ryssland, 1900-talets början. Vikt ca 539 gram.

Genombruten dekor av gallerverk och blommor. Rocailleformade fötter. Ornamenterade hänklar. Höjd ca 14,5, längd ca 25,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK