TAKKRONA, 1900-talets mitt.

TAKKRONA, 1900-talets mitt.

Mässingsstomme, för 24 st ljuspunkter behängda med droppformade prismor. Diameter 126 cm, total höjd 80 cm.

Slitage och skador. Böjd manschett och ljusarm. Glasmanschett skadad. Prismorna ej genomgångna. Ej funktionstestad.

Utropspris
800 EUR