KANDELABRAR

Ett par, förgylld brons, senempire, 1850-tal.

Släta bladhölstrade pelare. Tredelad fot. För fyra ljus. Dekor av akantusblad. Höjd 54 cm.

Konditionsrapport

Ytskikt med slitage och mindre bucklor.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    15 500
    1 614 EUR
    1 882 USD

    Budhistorik (46 bud)
    12A17 jul 20:4315500SEK
    217 jul 20:4315000SEK
    1217 jul 10:5114500SEK