LITOGRAFIER, 6 ST, ur bröderna von Wrights "Svenska fåglar".

"Turdus iliacus", "Triorchis lagopus", "Falco aesalon", "Sturnus vulgaris", "Buteo buteo", "Falco (cerchnis) tinnunculus". Tavlornas storlek inkl ramar 43 x 33 cm.

Obetydligt slitage. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR