LJUSSTAKAR, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.

Kannelerat skaft. Rund fot med dekor av stiliserat bladverk. Urnformade ljuspipor. Höjd 27 cm.

Ett fäste lagat. Ena aningen sned. Ytskikt med slitage och bucklor.

Utropspris
150 EUR