LAILA PULLINEN

Medalj, brons, signerad LP och numrerad 10297.

"Nödens tre ansikten", 9,5 x 9,5 cm.

Formgiven år 1977 som Röda Korsets 100-års jubileumsmedalj. Nummer 1 förlänades president Urho Kekkonen.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10550909 bukobject
    • 10550909 thumb
    • 10550906 thumb
    • 10550907 thumb
    • 10550908 thumb
    • 10550905 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    150
    EUR
    1 461 SEK
    168 USD

    Budhistorik (12 bud)
    4A19 maj 20:05150EUR
    319 maj 20:05150EUR
    4A19 maj 20:05140EUR