Okänd konstnär 1900-tal

(Sverige)
Okänd konstnär 1900-tal
(Sverige)

RAM, 1900-talets första hälft.

Förgylld. Medföljande oljemålning på pannå föreställande höstlandskap av okänd konstnär. Ramens mått ca 60x75 cm.

Retuscher och slitage samt mindre färgbortfall. Målningen med färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK