FIGURINER, 2 st, parian, Gustavsberg, daterade 00 (1900) samt 02 (1902).

"Rädd" samt "Ej rädd". Höjd ca 40 cm.

Sedvanligt ytslitage. Spricka. Mindre skador. Flertalet mindre nagg. Genomgående lagning.

Utropspris
2 000 SEK