Fat, djupt, fajans, Holland, barock, 1700-tal

Polykrom dekor och dekor i underglasyr i kinesiserande stil med fågel, vas och blommor. Diameter 35,5, höjd 6,5 cm.

Tillverkningsdefekter. Nagg. Nötta kanter.

Utropspris
2 000 SEK